Výhoda prestrešenia okamžitá úspora nákladov

financie

Inštalácia lamelového prekrytia bazéna prináša viacero výhod. Pomáha minimalizovať odparovanie vody, čím zníži potrebu doplňovať vodu do bazéna. Taktiež znižuje spotrebu energie na vykurovanie bazénovej vody a množstvo chemikálií potrebných na úpravu vody. Výsledkom je, že môžete vychutnávať čistú vodu v bazéne po celú sezónu s minimálnou námahou.

Graf zobrazuje vplyv zakrytia bazéna na tepelné straty. Zakrytím bazéna môžeme ušetriť približne 60 % energie potrebnej na zohriatie bazénovej vody, a pri použití solárnych panelov môžeme získať ďalších 10 až 15 % energie zo slnečného žiarenia.

Použitie solárnych panelov pre vonkajšie bazény tiež eliminuje potrebu komplikovaného pripojenia solárnych prvkov k ohrevu bazénovej vody.

Graf uspory lamelove prekrytia

Celkové tepelné straty bazéna sa skladajú z nasledujúcich častí:

Vyparovanie – tvorí 40 až 80 % straty. Najväčší vplyv na tieto straty má vietor. I slabý vietor zvyšuje tepelné straty vyparováním až päťnásobne voči bezvetriu.

Konvekcia – vzniká prenosom tepla z vody do chladnejších vrstiev vzduchu nad hladinou. Tieto vrstvy vzduchu však nezostávajú v kľude, a  preto sú straty konvekciou závislé od pohybu vzduchu nad hladinou  bazéna. Tieto straty sú ovplyvnené vetrom, teplotou vzduchu, môžu tvoriť 0 až 30 % tepelných strát v bazéne.

Prúdením – ak je bazén obklopený zeminou zo všetkých strán, ktorá  funguje ako tepelná izolácia, môžu byť straty prúdením prevažne  zanedbateľné. Musíme s nimi počítať, ak bazén nie je obklopený zeminou, alebo ak je bazén umiestnený vo vode. Ak je spodná voda prúdiaca, straty môžu dosiahnuť 5 až 8 %.

Žiarením – vznikajú odrazom na hladine bazéna a na stenách a dne bazéna počas slnečného svitu a taktiež pri vyžarovaní tepelnej energie v noci a počas chladných dní. Tieto straty nezávisia priamo od prúdenia vzduchu nad hladinou a môžu tvoriť približne 15 až 30 % z celkových tepelných strát.

Preukázaná úspora nákladov

Vďaka lamelovému prekrytiu býva priemerná teplota vody v bazéne o 6 až 8 stupňov vyššia než v bazéne bez krytu.

Zakrytím bazéna lamelovým krytom dôjde k výraznému zníženiu spotreby chemických prípravkov v porovnaní s bazénom bez krytu. Toto zníženie je dôsledkom menšieho odparovania vody a ochrany vody pred svetlom a UV žiarením. Chlórové prípravky sa pomalšie odbúravajú a tma bráni množeniu mikroorganizmov a rias, ktoré pre svoj život potrebujú svetlo. Ak je lamelový kryt použitý na vnútornom bazéne, dochádza k zníženiu odparovania vody, čím sa znižujú náklady na odvlhčovanie bazénovej haly a zabráni sa kondenzácii pary na chladných miestach.

Graf uspory lamelove prekrytia

Aké ďalšie výhody majú bazénové prekrytia?

Preukázaná a okamžitá úspora finančných prostriedkov je len jedna z výhod bazénových prekrytí.

Elegantný vzhľad

nadčasový dizajn

Lamelové prekrytie je nielen funkčné, ale aj štýlové a prispôsobí sa akémukoľvek prostrediu, čím dodá vášmu bazénu jedinečný charakter. Toto prekrytie dokáže vytvoriť harmóniu s okolím a zachovať estetiku bazéna. 

Zabezpečenie bazéna

bezpečnosť

Máte deti? Domácich miláčikov? Lamelové prekrytie bazéna je optimálnym riešením pre zabezpečenie vášho bazéna. Jeho pevnosť zabezpečí, že vydrží aj hmotnosť dospelých, čím sa zamedzí nebezpečným situáciám.

Napíšte nám

Napíšte nám a my sa vám ozveme a zodpovieme vaše otázky

Google reCaptcha: Neplatný kľúč stránky.